![vn0_9759 vn0_9759](http://pereveslo.org/wp-content/gallery/phorogallery/thumbs/thumbs_vn0_9759.jpg)
![vn0_9822 vn0_9822](http://pereveslo.org/wp-content/gallery/phorogallery/thumbs/thumbs_vn0_9822.jpg)
![vn0_9855 vn0_9855](http://pereveslo.org/wp-content/gallery/phorogallery/thumbs/thumbs_vn0_9855.jpg)
![vn0_9873 vn0_9873](http://pereveslo.org/wp-content/gallery/phorogallery/thumbs/thumbs_vn0_9873.jpg)
Інкубаційний період — 5-14 днів. Першого тижня у дитини з’являється нежить і сухий кашель. Нежить згодом проходить, а кашель залишається. Тільки наприкінці другого тижня може з’явитися підозра на коклюш. Спостерігається судорожний кашель (8-10 раз на одному диханні), після тривалих нападів кашлю може початися блювання. Сильний кашель на початку першого тижня свідчить про те, що дитина захворіла на коклюш. Це захворювання може тривати від 4 тижнів до 2-3 місяців і становить надзвичайну небезпеку, особливо для дітей віком до двох років. Головна небезпека у загальному виснаженні організму й ураженні нервової системи. Більшість дітей відчувають себе краще, якщо в приміщенні прохолодно, але слід уникати переохолодження. Карантин триває протягом двох тижнів від зменшення кашлю. Якщо з хворим контактувало немовля, останньому слід негайно зробити ін’єкцію проти коклюшу, оскільки для немовляти коклюш так само небезпечний, як і чума.